Naziv projekta: Zaželi - Općina Trpinja II

Projekt provodi Općina Trpinja sa partnerima: Udrugom „Treća životna dob“, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područnim uredom Vukovar te Centrom za socijalnu skrb Vukovar. Cilj projekta je osnažiti i unaprijediti radni potencijal teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici,koje će ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva  te ujedno potaknuti socijalnu uključenost  i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika. Zaposlene žene  skrbit će o osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju, pružajući im pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora, brigu o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji i društvenim aktivnostima, nabavi hrane, lijekova i drugih potrepština i sl.
 
Na navedeni način će se omogućiti pristup tržištu rada za 15 žena ciljane skupine i osnažiti radni potencijal zapošljavanjem u lokalnoj zajednici te ujedno povećati kvaliteta života i socijalna uključenost za 90  krajnjih  korisnika starije životne dobi sa područja  Općine Trpinja.
 
Broj zaposlenih žena: 15, uz napomenu da će još dvije žene raditi na poslovima vođenja projekta (kao projektna voditeljica  i projektna  asistentica). Broj krajnjih korisnika starije životne dobi: 90
 
Vrijeme trajanja projekta je 16  mjeseci, u razdoblju  srpanj 2020. - studeni 2021. godine, od čega 12 mjeseci za zapošljavanje žena i pružanje usluga krajnjim korisnicima.
 
Ukupna vrijednost projekta: 1.391.200,00 kuna. Projekt je u cijelosti financiran iz sredstava Europske unije, Europskog socijalnog fonda
 
Kontakt osoba za više informacija: Biljana Todorčić, e- mail adresa: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.Više o EU fondovima možete saznati na www.strukturnifondovi.hr
 
Zajedno do fondova EU
 
  • Projekt u potpunosti financiran iz sredstava Europske unije, Europskog socijalnog fonda.
  • Sadržaj publikacije isključiva je odgovornost Općine Trpinja.
 
 
Copyright © Općina Trpinja