Javna tribina - Promocija projekta

U Trpinji, 28.veljače 2018.
 
JAVNA TRIBINA PROMOCIJA PROJEKTA „ZAŽELI – OPĆINA TRPINJA“
 

Dana 28.02.2018. s početkom u  13.00 sati u prostorijama Općine Trpinja održana je javna tribina promocija projekta „ ZAŽELI – OPĆINA TRPINJA“  PROGRAM ZAPOŠLJAVANJE ŽENA NA PODRUČJU OPĆINE TRPINJA koja je sufinancirana u okviru Operativnog  programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020. iz Europskoga socijalnoga fonda, odobrenog po pozivu Zaželi-Program zapošljavanja žena od  Ministarstva rada i mirovinskoga sustava RH. Na javnoj tribini sudjelovali su predstavnici općine, članovi organizacija civilnoga društva, liječnici obiteljske medicine,  ciljana skupina projekta -  zaposlene žene i mještani općine Trpinja uz opravdan izostanak predstavnika  Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Centra za socijalnu skrb. Općinski načelnik Miroslav Palić održao je uvodni govor te poželio  dobrodošlicu svim sudionicima javne tribine ispred projektnoga tima. Voditeljica projekta Biljana Todorčić  održala je prezentaciju projekta i projektnih aktivnosti. Svim sudionicima javne tribine podijeljeni su promotivni materijali čija su sredstva osigurana iz projekta  (vrećice, blokići, kemijske olovke i USB ) koji su tiskani u skladu sa svim pravilima vidljivosti. Javnu tribinu medijski  je popratio Radio Dunav. Nakon  završetka službenoga dijela javne tribine uslijedio je prigodan domjenak  za sve sudionike.

 

 

PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA NA PODRUČJU OPĆINE TRPINJA

Dana 12.02.2018. u Općini Trpinja potpisani su ugovori o radu na 24 mjeseca sa 12 žena radnica za pomoć u kući. Nositelj projekta Općina Trpinja „ZAŽELI – OPĆINA TRPINJA“ – Program zapošljavanja žena na području Općine Trpinja provodi u partnerstvu sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Vukovar ,Centrom za socijalnu skrb Vukovar i Udrugom „Treća životna dob“ Trpinja. Projekt „ ZAŽELI – OPĆINA TRPINJA“ Program zapošljavanja žena na području Općine Trpinja prijavljen je na trajni poziv za prijavu projekata zaželi – Program zapošljavanja žena, financiranog iz Europskog socijalnog fonda Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014 - 2020. Općini Trpinja za navedeni projekt odobrena su sredstva od strane Ministarstva rada i mirovinskog sustava u iznosu od 2.071,844,27 kn. Radni odnos za 12 žena će trajati do 31. siječnja 2020. godine, koje će se skrbiti u naredne 2 godine za minimalno 72 korisnika osobe starije životne dobi. Poslije završenog radnog odnosa, 6 žena će se osposobljavati za zanimanje gerontodomaćice i njegovateljice.

 

DSCN0088.JPGDSCN0089.JPGDSCN0076.JPGDSCN0028.JPGDSCN0074.JPGDSCN0031.JPGDSCN0067.JPGDSCN0096.JPGDSCN0055.JPGDSCN0092.JPGDSCN0059.JPGDSCN0041.JPG

 
 
Copyright © Općina Trpinja